Krytiny Lindab sú ľahké strešné krytiny vyrábané z vysoko kvalitného oceľového plechu s farebnou povrchovou úpravou. Spĺňajú všetky estetické, technické i funkčné požiadavky kladené na strešnú krytinu. Krytiny sú profilované do tvaru klasických strešných škridiel, vo výraznom románskom štýle, alebo naopak v nenápadných profiloch. Moderný materiál ich predurčuje nielen na použitie na novostavby.

Vďaka veľmi nízkej hmotnosti ( len 5 kg/ m2 ) sú strešné krytiny Lindab vhodné aj na rekonštrukcie starších budov. Uplatnenie nachádzajú v mestskej zástavbe aj na vidieckych stavbách.V prípade staticky neúnosných alebo ľahkých krovov je ľahká strešná krytina Lindab jediným východiskom. Ďalšou výhodou plechových krytín Lindab je možnosť montáže na veľmi nízke sklony- už od 10°.
Vďaka tomu, že povrch krytín je úplne hladký, neposkytuje priestor pre zachytávanie nečistôt. Nie je preto nutná takmer žiadna údržba. K prednostiam strešného systému Lindab patrí tiež jednoduchá a rýchla montáž a životnosť až 40 – 60 rokov.

   

Farebná povrchová úprava zaisťuje vysoko estetický vzhľad a súčasne chráni oceľové jadro proti korózii. Ochranné vrstvy Polyester alebo HB Polyester dávajú spolu s oceľovým jadrom krytinám Lindab odolnosť a pevnosť, vďaka ktorej veľmi dobre čelia náročným podmienkam.

Výška vĺn od 18 do 48 mm je ďalším dôležitým aspektom výrobku. Vytvára plasticky dojem a výrazne ovplyvňuje tuhosť tabule. Čim vyššia je vlna, tým je profil pevnejší. Krytina sa neprehýba. To uľahčuje nielen montáž,ale aj pohyb po nej. Krytiny Lindab dodávame v pásoch s krycou šírkou 1 – 1,13 m a dĺžkou podľa potrieb a želania zákazníka. Maximálna dĺžka pásu je 6,14 m.

Široká ponuka ľahkých strešných krytín Lindab predstavuje výber pre každého – od cenovo dostupných po luxusné varianty.

Máme pre Vás kompletnú a ucelenú ponuku všetkých potrebných prvkov a doplnkov, ktoré zaisťujú bezchybnú funkciu strešného plášťa. Na želanie Vám vieme dodať aj akékoľvek klampiarske prvky v rovnakom farebnom prevedení ako je dodávaná strešná krytina. Každá z krytín Lindab prináša zákazníkovi špecifické výhody. Napríklad systém Lindab Rova Goodlock je unikátny tým, že sa neskrutkuje v ploche krytiny, ale skrutky sú prekryte samotnou krytinou. To predstavuje iný spôsob ochrany pred zatekaním a eliminuje sa tým negatívne pôsobenie poveternostných vplyvov na životnosť krytiny.