Najdôležitejšou podmienkou správneho fungovania odkvapového systému je  správne dimenzovanie. Ak má dažďová voda bez problémov odtekať mimo domu, je nutné zvoliť najideálnejší tvar a veľkosť jednotlivých prvkov.

Odkvapové žľaby sú na výber z troch veľkostí – 125, 150 a 190 mm v rozvinutých šírkach – 250, 330 a 400 mm.  Ku každej veľkosti žľabu je potrebné zvoliť rozmerovo odpovedajúce zvody a ostatné prvky.  V sortimente Lindab Rainline je široká škála žľabových hákov   a doplnkov, ktoré uľahčujú čistenie systému. Výhodou je dômyselný systém spojok, vďaka ktorému netreba nič letovať či lepiť . Spojky majú bajonetový uzáver a zabezpečujú trvalý tesný spoj. Spojka objíme napojované žľaby. Spoj je tesne usadený v gumovej podložke a pevne sa zacvakne.

Ponúkame množstvo ďalších praktických doplnkov odkvapového systému, napríklad odbočku do sudu, istiace háky, prechod do odpadu alebo prvok uľahčujúci výber nečistôt. Odbočku do sudu ocenia všetci záhradkári, ktorí si vďaka nej zaistia doplnenie zásob odstátej dažďovej vody na zalievanie. Prechod do odpadu ocenia tam, kde nie je žiaduce vytekanie dažďovej vody na povrch pozemku. Vieme Vám dodať podľa potreby klampiarske výrobky aj na mieru– napríklad nástrešný žľab alebo zábrany proti preliatiu žľabu.