Strešné krytiny Lindab

sú ľahké strešné krytiny vyrábané z vysoko kvalitného oceľového plechu s farebnou povrchovou úpravou. Spĺňajú všetky estetické, technické i funkčné požiadavky kladené na strešnú krytinu. Krytiny sú profilované do tvaru klasických strešných škridiel, vo výraznom románskom štýle, alebo naopak v nenápadných profiloch. Moderný materiál ich predurčuje nielen na rekonštrukcie, ale aj na novostavby.


tomenu

Exkluzívna falcovaná krytina

steamline05Falcovaná krytina Lindab Seamline je rokmi preverený spôsob zsatrešnia, vhodný najmä do horských oblastí a do miest so sťaženými povetrenostnými podmienkami (napr. exponované fasády, náveterné strešné plochy), na strešné konštrukcie s malým sklonom (manzardy, vikiere a pod.) alebo ako doplnok pre skladané krytiny.

Vďaka svojmu modernému vzhľadu a bezúdržbovej forme si získala obľubu najmä na moderných mestských stavbách. Elegantný vzhľad, veľký výber farieb, dlhá životnosť a nulová údržba predurčuje falcované krytiny Lindab Seamline pre široké využitie.

Princíp falcovanej krytiny Lindab Seamline spočíva v súvislých oceľových pásoch kladených od odkvapu k hrebeňu, spojených dvojitou stojatou drážkou (falcom). Takéto spojenie zabezpečuje nepriepustnosť spoja a to aj v prípade snehovej pokrývky.Základnou surovinou pre falcovanú krytinu Lindab Seamline je švédsky predlakovaný oceľový plech PLX o šírke 670 mm alebo FOP-CO o šírke 613 mm. Ide o celkom unikátny materiál, vyznačujúci sa vysokou životnosťou, stálofarebnosťou, vynikajúcou tvárnosťou a spracovateľnosťou. Použitá jemnozrnná oceľ je obzvlášť dobre tvárna aj napriek tomu, že hrúbka plechu je 0,6 mm. Oceľový plech PLX je doplnený extrémne odolným a bezúdržbovým systémom povrchovej úpravy Elite, ktorá zaručuje najvyššiu ochranu proti korózií, vynikajúcu farebnú stálosť a vysokú odolnosť voči poškriabaniu.

steamline03Pre menej náročných zákazníkov je v ponuke oceľlový plech pod označením FOP-CO, v hrúbke 0,5 mm a povrchovej úprave Lindab Classic alebo Classic Matný.

Moderná krytiná Lindab Seamline nevyžaduje natieranie ani inú údržbu po dobu najmenej 50 rokov ani v drsných snehových a poveternostných podmienkach alebo agresívnom prostredí veľkomesta.

 

 

Výhody strešnej krytiny Lindab Seamline:steamline02

1. Použitie pre nízke sklony (od 5°)
2. Jednoduchý, elegantný a moderný tvar
3. Nízka hmotnosť krytiny
4. Široké možnosti použitia - horské, historické, moderné budovy
5. Dvojitá stojatá drážka zabezpečuje nepriepustnosť spoja
6. Krytina je vhodná na zložité tvary a detaily strechy
7. Absolútna bezúdržbovosť krytiny
8. Vysoká trvanlivosť a životnosť = švédsky plech
9. Písomná záruka až 30 rokov (pri prevedení Elite)
10. Široká farebná škála

 

seamlinesteamline04

tomenu